Yeni sezonda Türkiye'de Moda
Moda la Turca'da!

Blogspot iki saniye içinde yönlendirilecektir. Moda la Turca'ya geçemiyorsanız burayı tıklayın:
http://modalaturca.wordpress.com
ve favorilerinizi güncellemeyi unutmayın!.

Türkiye'de Moda:

Kimlik, Kültür ve Sınıfsal Temsiller

  • Neden bu blog?

    İsmiyle oldukça kapsamlı bir içerik vaadeden bu blog, aslında daha çok Türkiye'deki modaya (özellikle "haute couture", türkçesi "yüksek terzilik" olan ve Simmel'e göre önce elitlere ve bir süre sonra toplumun bütününe hitap eden olguya) dair bugüne dek yapılmış kaynakların bir derlemesini yapmak üzere düşünüldü. Sosyoloji okumaya ilk başladığım yıllardan beri, modayla pek alakam olmasa da ("fashionably sensitive but too cool to care" sloganını benimsemişimdir hep") gerçekleştirmek istediğim bir projenin altyapısı olma amacı taşıyor; Fransa'da bile henüz kolay kabul edilmeyen "moda sosyolojisi" kavramını bir nebze olsun Türkiye'ye aşılamayı hedefliyor. Ve bu arada, belki Türkiye'deki modayla ilgilenen kişiler için de kaynaklara kolay ulaşmak için bir araç olur. Günün birinde iyi bir analiz yapmam dileğiyle... Olur da ulaşmak isterseniz: damla.bayraktar@gmail.com

JEWISH COSTUMES IN THE OTTOMAN EMPIRE

Posted by little drop of poison On

"Jewish Costumes in the Ottoman Empire, a collection of illustrations depicting traditional Jewish attire in the Ottoman Empire in the 16th to the 19th centuries, will open February 8, 2005 at 5:00 p.m. with An opening reception and educational panel at the Mizel Museum, 400 South Kearney Street, Denver.

Based on old postcards of Ottoman Jewish clothing, artists created the exhibition of 60 lithographs, paintings and illustrations. These paintings have been brought to the United States with the assistance of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Turkey and is traveling throughout the country as part of a year long program dedicated to highlighting the history, culture and traditions of two peoples who have lived together in friendship for centuries: The Jews in Turkey: Living in Harmony Throughout the Ages."

http://www.jewishboulder.com/page.aspx?id=95004

Categories:

Arayalım